Bio

Kristina Vocetková je jednou z nejslibnějších českých violoncellistek své generace.

V sezóně 2020/2021 se zaměřuje na komorní hudbu a své sólové aktivity. Kromě recitálové činnosti bude koncertovat s orchestry jako je Filharmonie Brno nebo Komorní orchestr Jaroslava Kociana. V poslední době také objevila nadšení pro hudbu Astora Piazzoly a jeho následovníků. Společně s akordeonistou Milanem Řehákem vystoupí na recitálech nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Duo Bohémo, které založila s houslistou Matoušem Pěruškou, získalo na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů v listopadu 2019 první cenu, cenu pro nejlepší interpretaci hudby Bohuslava Martinů a cenu pro nejúspěšnějšího účastníka v kategorii komorní soubory bez klavíru. Na základě tohoto úspěchu zahrají svůj recitálový debut na Festivalu Pražské Jaro 2021 a v dubnu 2021 provedou na Festivalu Bennewitz Koncert pro housle a violoncello Johannese Brahmse.

Kristina a Matouš začátkem roku 2019 přizvali ke spolupráci klavíristu Jana Vojtka a společně založili Trio Bohémo. Již pár měsíců od svého založení získali druhou cenu na prestižní soutěži Gianni Bergamo Classic Music Award ve švýcarském Luganu. Po tomto úspěchu obdrželi pozvání do Le Dimore del Quartetto, organizace sdružující nejnadanější mladé evropské soubory. Od roku 2020 jsou členy Evropské Akademie Komorní Hudby, kde studují pod vedením renomovaných profesorů jako například Hatto Beyerle, Dirk Mommertz, Johannes Meissl, Avedis Kouyoumdjian nebo Patrick Jüdt. Představili se v koncertních síních napříč Evropou, např. Nagyterem v budapešťské Liszt Ferenc Academy nebo TivoliVredenburg v Utrechtu. V sezóně 2020/2021 je čeká recitálový debut v londýnské Wigmore Hall a vystoupí na festivalech Gent Festival van Vlaanderen v Belgii, Kloster Konzerte St. Blasien v Německu nebo EuroArt Festival v Praze.

Magisterský titul získala Kristina v Budapešti na Liszt Ferenc Academy of Music ve třídě profesora Onczaye Csaby, kde v současnosti pokračuje i v postgraduálním studiu. Je vítězkou mnoha soutěží, např. Mezinárodní soutěže Antona Rubinsteina (Německo), Soutěže Nadace Bohuslava Martinů (Česká republika), Mezinárodní violoncellové soutěže Liezen (Rakousko) či Soutěže Rudolfa Matze (Chorvatsko). V rámci svého studia absolvovala mistrovské kurzy u C. Bohorqueze, R. Aarona, R. Leonarda, R. Wallfische, D. Geringase, J. Pernoo, R. Garioud a dalších. V České republice i v zahraničí pravidelně vystupuje jako sólistka i v rámci komorních souborů. Představila se na mnoha festivalech, například Mezinárodní festival Kutná Hora, Rome Chamber Music Festival nebo EuroArt. Koncertovala na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Chorvatsku, Švýcarsku, Slovinsku, Itálii, Německu, Francii a v USA.

Kristina Vocetková

Telefon: +420 723 561 614
Email: kristinavocetkova@gmail.com

X